Кам'яні мури, які не здолали століття, гордо розкинулись на пагорбах!
Наша мандрівка розпочнеться з столиці Закарпаття. Мукачеве – неофіційна столиця Закарпаття про яку згадували ще в далекому XII столітті в угорських письменах. Архітектура міста, в якій вгадуються нотки австро-угорського стилю, численні замки та храми щорічно приваблюють тисячі туристів з України та зарубіжжя. Невеличкі кав’ярні, своєрідний діалект їх постійних відвідувачів, в якому вгадується більше угорських слів чим українських, неприступні замки Паланок та Сент-Міклош, палац графів Шеборнів, різноманіття розкішних будинків та палаців створюють враження перебування десь закордоном.
Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших замків країни, наче у казку запрошує Вас мисливський замок графів Шенборнів. Він дивиться на Вас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати. Замок оточений гарним дендропарком з багатьма екзотичними рослинами та унікальним джерелом краси з гліцериновою водою, яка за переказами омолоджує на 100 років. Ще одною середньовічною прекрасрю міста є замок Сент-Міклош. Посеред старовинного містечка Сент-Міклош розтташований похмурий середньовічний замок барона Перені, з цікавим інтер’єром, потаємним ходом та спальнею мужньої Ілони Зріні, в якій вона зустрічалася з графом Імре Текелі, через це його ще називають «Замок кохання».
Звідки б Ви не наближалися до Мукачево, за десятки кілометрів, на одинокій гостроверхій сопці, як магніт, Вас притягує овіяний легендами і бойовою славою мукачівський замок «Паланок». Цей визначний воєнно-архітектурний пам’ятник середньовіччя був збудований для охорони і контролю торгових і військових шляхів. Деякі джерела стверджують, що вже в ІХ-Х столітті на горі було невелике укріплення, збудоване для охорони кордонів Київської Русі за Карпатами. Замкові стіни пам’ятають свою захисницю Ілону Зріні, що проявила дива мужності та героїзму при обороні замку.